WYBRANE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEJ WSPÓLNOTY W ROKU 2016

 • 26 LUTEGO odeszła do domu Ojca nasza najstarsza siostra Anna Krukar. Przeżyła prawie 100 lat, w tym powołania zakonnego blisko 70 lat. Była osobą cichą, usłużną, pracowitą, troskliwą, współczującą, pogodną, z poczuciem humoru i ciepłym usposobieniu. Bardzo ceniła sobie swoje powołanie. Często widywano ją w kaplicy na długiej wieczornej adoracji Jezusa ukrytego w tabernakulum. W jej dłoniach najczęściej można było zobaczyć różaniec i przesuwające się jego paciorki w trakcie modlitwy. Swoją modlitwą otaczała wspólnotę, rodzinę, Kościół, świat i zmarłych w czyśćcu. Siostra Anna bardzo wierzyła w skuteczność i moc modlitwy wstawienniczej. Jej pogrzeb odbył się w poniedziałek 29 lutego.
 • 18 KWIETNIA wieczór uwielbienia w naszej kaplicy zakonnej. Modlitwa przeplatana śpiewem pieśni chwały dla Pana!
 • CZERWIEC: miesiąc ten rozpoczęłyśmy naszymi zakonnymi rekolekcjami, które trwają u nas 8 dni.
 • LIPIEC: Światowe Dni Młodzieży. Podczas trwania ŚDM w godzinach przedpołudniowych w naszym kościele odbywały sie katechezy dla grupy młodzieży z Kambodży (ponad 40 osób). W ramach Festiwalu Młodych w naszym kościele odbyło się spotkanie - adoracja z obrazem Jezusa Miłosiernego pt.: " OKNO, PRZEZ KTÓRE WIDAĆ BOGA" animowane przez wspólnotę: Siostry Jezusa Miłosiernego. Brałyśmy także udział w projekcie "MIASTO ŚWIĘTYCH", którego celem było przybliżenie śrdeniowiecznej mniszki - klaryski św. Kingi oraz modlitwa za Jej przyczyną o dar pięknej i czystej miłości dla młodych wybierających drogę życia małżeńskiego.
 • SIERPIEŃ:  od 2 do 10 sierpnia tradycyjnie w naszym kościele przeżywałyśmy nowennę przed uroczystością św. Klary, naszej założycielki. W samą Uroczystość św. Klary 11 sierpnia na Mszy św. o godz. 7:00 modlił się razem z nami Ojciec Prowincjał Marian Gołąb OFM Conv.
 • WRZESIEŃ: podobnie, jak to miało miejsce w czerwcu, miesiąc wrzesień też rozpoczęłyśmy naszymi zakonnymi rekolekcjami.
 • 23 WRZEŚNIA w naszej klasztornej kaplicy odbyło się dla nas spotkanie i wspólna modlitwa z s. Briege McKenna OSC i o. Kevinem J. Scallon CM. Za dar tego czasu jesteśmy Bogu bardzo wdzięczne!
 • 3 PAŹDZIERNIKA w naszej klasztornaj kaplicy odbyło się spotkanie i wspólna modlitwa z o. Antonello Cadeddu. Chwała Panu za ten czas!
 • LISTOPAD: jak co roku jest to szczególny czas naszego przygotowania do święta bł. Salomei, pierwszej polskiej klaryski. Od 10 do 18 listopada w naszym kościele trwa nowenna, której zwieńczeniem jest Święto Bł. Salomei w dniu 19 listopada. I tym razem zaszczycił nas swoja obecnością i wspólnie z nami się modlił Ojciec Prowincjał Marian Gołąb OFM Conv.
 • 6 LISTOPADA miałyśmy okazję spotkać się i porozmawiać ze znanym i cenionym formatorem włoskim o. Amedeo Cencini FdCC. To było bardzo ubogacające spotkanie!
 • 29 LISTOPADA w rodzinie franciszkańskiej obchodzone jest święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego. Tradycyjnie też w tym dniu nasza wspólnota zakonna odnawia swoje śluby: ubóstwa, posłuszeństwa i czystości. W tym roku Mszę św. o godz. 7:00 celebrował bp Grzegorz Ryś.
 • 30 LISTOPADA to Uroczystość Św. Andrzeja Apostoła, Patrona naszego kościoła. Tegoroczny odpust był dla nas szczególną okazją do dziękczynienia Bogu za naszą klariańską obecność w Krakowie przez 700 lat.
 • JUBILEUSZE - w roku 2016 trzy siostry z naszej wspólnoty obchodziły swoje zakonne jubileusze: s. Joanna (60 lat profesji zakonnej), s. Anna (50 lat profesji zakonnej), s. Jolanta (25 lat profesji zakonnej). Razem z naszymi JUBILATKAMI  wyśpiewałyśmy wspólnie Bogu dziękczynne TE DEUM!

 

 

 

Opublikowane: 4 stycznia 2017
Powered by CuteNews

Intencje

Jeśli chcesz, abyśmy modliły się razem z tobą, w twoich intencjach – napisz do nas:
Ofiary

Jeśli chcesz nas wesprzeć materialnie:
PKO BP I ODDZIAŁ W KRAKOWIE
Nr 58 1020 2892 0000 5902 0161 5863

Kontakt

KLASZTOR SIÓSTR KLARYSEK
ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W KRAKOWIE
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków

tel. +48 12 422 16 12
kom. 601 727 287
klaryski@klaryski.pl