WYBRANE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEJ WSPÓLNOTY -  ROK 2017

  • 28 STYCZNIA o godz. 7:00 w naszej kaplicy celebrował Mszę św.o. Amedeo Cencini FdCC. Następnie miałyśmy okazję spotkać się z Nim i porozmawiać, na tematy związane z formacją zakonną w naszej rozmównicy. Ojciec Amedeo jest znanym i cenionym na całym świecie włoskim formatorem.
  • 5 LUTEGO odeszła do domu Ojca nasza najstarsza siostra JOANNA HELENA GORYL. Przeżyła 88 lat, w tym profesji zakonnej  60 lat. Była osobą pełną nadziei, pogodną, radosną, wrażliwą o ciepłym usposobieniu, troskliwą, usłużną, ofiarną, o wielkiej prostocie i oddaną wspólnocie. W życiu wewnetrznym bardzo ceniła sobie więź z Trójcą Świętą. Bliska była Jej  Maryja, ze szczególnym swoim rysem Służebnicy Pańskiej. Pogrzeb s. Joanny odbył się dnia 8 lutego.
  • 6 MARCA po 4 miesiącach zmagania się z chorobą nowotworową, odeszła do domu Ojca nasza droga siostra ANNA BIERNAT. Przeżyła 74 lata, w tym profesji zakonnej 50 lat. Należała do osób, które mimo przeciwności, zmagania i choroby nie poddają się, nie tracą nadziei i ufności, w Bożą opiekę, pomoc i prowadzenie. S. Anna była osobą troskliwą, wyrozumiałą, pełną pogody ducha, uczynną i o wielkiej miłości do Kościoła, Zakonu i wspólnoty. Pogrzeb s. Anny odbył się 10 marca.
  • 24 MARCA przypadał w naszej wspólnocie kwartalny dzień pokuty, który związany jest z całodobową adoracją Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz nieustanną modlitwą wynagradzającą i dziękczynno - błagalną w intencji całego świata, Kościoła i naszej Ojczyzny.
  • 20 KWIETNIA dzięki naszym Braciom Franciszkanom miałyśmy okazję przenieść się na 1 godzinę do Ziemi Świętej. Dwaj Bracia pokazali nam zdjęcia i opowiedzieli o wybranych miejscach, po których chodził nasz Pan Jezus Chrystus.

 

 

 

Opublikowane: 22 kwietnia 2017
Powered by CuteNews

Intencje

Jeśli chcesz, abyśmy modliły się razem z tobą, w twoich intencjach – napisz do nas:
Ofiary

Jeśli chcesz nas wesprzeć materialnie:
PKO BP I ODDZIAŁ W KRAKOWIE
Nr 58 1020 2892 0000 5902 0161 5863

Kontakt

KLASZTOR SIÓSTR KLARYSEK
ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W KRAKOWIE
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków

tel. +48 12 422 16 12
kom. 601 727 287
klaryski@klaryski.pl