Kronika 2018

 

WYBRANE WYDARZENIA Z ŻYCIA NASZEJ WSPÓLNOTY -  ROK 2018

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

STYCZEŃ

  • 6.01. tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 10.00 modliłyśmy się wspólnie z naszymi Braćmi z Seminarium OFMConv z Krakowa
  • 8.01. otrzymałyśmy DEKRET z Penitencjarii Apostolskiej, w roku jubileuszowym bł. Salomei, o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w naszym kościele, pod zwykłymi warunkami, aż do dnia 31 grudnia 2018 r. (treść Dekretu można przeczytać w zakładce o jubileuszu bł. Salomei)
  • 23.01.  na wspólnej Mszy św. o godz. 17.00 byli obecni klerycy z WSD Kraków (rocznik św. Zygmunta Gorazdowskiego). Po Mszy św. w naszej rozmównicy było spotkanie i wspólne kolędowanie

LUTY

MARZEC

  • 6.03. o godz. 18.00 w ŚWIĘTO ODNALEZIENIA CIAŁA BŁ. SALOMEI o. Rafał Antoszczuk OFMConv przewodniczył nabożeństwu ku czci bł. Salomei w Jej jubileuszowym roku 750 - lecia śmierci. W wygłoszonym kazaniu powiedział między innymi: " Kochane Siostry, Bracia i Siostry, Pan Bóg daje nam ten niezwykły czas Jubileuszu 750-lecia śmierci bł. Salomei, by każdy z nas przy pomocy Błogosławionej zstąpił do pierwotnej miłości, by na nowo odkryć tę drogocenną perłę miłości Boga i bliźniego. Przyszliśmy tutaj, by się od niej uczyć wielu tych rzeczywistości dla naszego własnego uświęcania i uświęcania tych, których Pan Bóg stawia na naszej drodze. Przyszliśmy, aby wiara nasza połączona była z uczynkami, by dzięki wstawiennictwu bł. Salomei ożywiana była miłością, by nasza nadzieja na życie wieczne nie była zatruta światowymi bajaniami, bowiem „Chwalebny Bóg w świętych swoich w majestacie swoim, który jest czystym Duchem- Bóg błogosławiony, którego najczcigodniejsza czystość nigdy nie dotknęła zmazą ciała, hojny Dawca darów niewypowiedzianej łaski - szczególnym przywilejem obdarzył błogosławioną Salomeę - albowiem imię Salomea można tłumaczyć jako salutis meatus (lot ku zbawieniu) bowiem przez swą czystość dziewiczą prawdziwie szła zawsze droga zbawienia”. Przy jej pomocy zatem lećmy ku zbawieniu. Amen."
  • 10.03. Wyjątkowe spotkanie w Jubileuszowym Roku bł. Salomei
    W sobotnie popołudnie - 10.03.2018 r.- progi naszego klasztoru Sióstr Klarysek w Krakowie przy ul. Grodzkiej przekroczył Prezydent Polski Pan Andrzej Duda. Wizyta wcześniej niezaplanowana, choć przez nas oczekiwana, była dla nas miłym zaskoczeniem i  wielkim wyróżnieniem. To niecodzienne spotkanie miało miejsce w Jubileuszowym Roku bł. Salomei,  gdy nasza wspólnota podejmuje szczególną modlitwę za Ojczyznę w nowennie miesięcy za przyczyną naszej Błogosławionej. Podczas wizyty Pana Prezydenta był czas na rozmowę, zadanie pytań, wspólne zdjęcie i przede wszystkim na modlitwę w intencji Ojczyzny przy relikwiach bł. Salomei, pierwszej polskiej klaryski z rodu Piastów.

 

Powered by CuteNews

Rok jubileuszowy

Intencje

Jeśli chcesz, abyśmy modliły się razem z tobą, w twoich intencjach – napisz do nas:
Ofiary

Jeśli chcesz nas wesprzeć materialnie:
PKO BP I ODDZIAŁ W KRAKOWIE
Nr 58 1020 2892 0000 5902 0161 5863

Kontakt

KLASZTOR SIÓSTR KLARYSEK
ŚW. ANDRZEJA APOSTOŁA W KRAKOWIE
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków

tel. +48 12 422 16 12
kom. 601 727 287
klaryski@klaryski.pl